Warsztat: Prawo restrukturyzacyjne 24.11.2017

W ramach Akademii Interim Managera zapraszamy na warsztat poświęcony zagadnieniom restrukturyzacji w świetle zmienionej ustawy. Najbliższa edycja nosi tytuł „Prowadzenie przedsiębiorstwa w trakcie postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego”.

Prowadzenie przedsiębiorstwa w toku postępowania upadłościowego czy restrukturyzacyjnego oznacza liczne problemy zarządcze. Związane są one m.in.  z koniecznością funkcjonowania na rynku w nieco odmiennej rzeczywistości, głównie za sprawą firmy z dodatkiem „w upadłości” bądź „w restrukturyzacji”.  Postępowanie upadłościowe czy restrukturyzacyjne to także znaczne zmiany formalne w zakresie możliwości działania samego przedsiębiorcy. Jakie czynności przedsiębiorca może podejmować sam? Kiedy potrzebna jest zgoda nadzorcy sądowego? Kiedy zarząd majątkiem jest odbierany przedsiębiorcy?

Poza powyższymi pytaniami uczestnicy warsztatu będą dyskutować m.in. o następujących kwestiach:

- Kiedy należy zaangażować doradcę restrukturyzacyjnego w firmie?

- Jakie kryteria zastosować przy wyborze doradcy restrukturyzacyjnego – interim manager versus syndyk versus prawnik.

- Kiedy warto skorzystać z procedur sądowych przewidzianych prawem restrukturyzacyjnym lub upadłościowym, a kiedy nie?

Na te oraz inne pytania odpowiedzą prowadzący warsztat Robert Loranc, członek SIM oraz Prezes Zarządu, CEO - Loranc & Partners Sp. z o.o.

oraz adw. Mariusz Purgał, adwokat z kancelarii Tomasik, Pakosiewicz, Groele Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p.

Warsztat odbędzie się w dniu 24 listopada 2017 r. w godzinach 16.30-19.30 w siedzibie Stowarzyszenia Interim Managers, w Warszawie przy ul. Filtrowej 75/17.

Zgłoszenia: do dnia 17.11.2017 r. na adres: kontakt@stowarzyszenieim.org.

Warsztat dla członków SIM-bezpłatny, pozostali uczestnicy­ 50 zł opłaty administracyjnej. Uwaga:  Ilość miejsc ograniczona

Dodatkowe informacje: Lider Koła restrukturyzacyjnego, Beata Barszczowska, tel. 518 514 073.

Zapisy: kontakt@stowarzyszenieim.org.

Warsztat dla Członków SIM jest bezpłatny, osoby niezrzeszone wnoszą opłatę administracyjną w wysokości 50 zł.