Program - V Międzynarodowa Konferencja SIM 2013

DATA I MIEJSCE

05 grudnia 2013 r. Warszawa, Hotel Mercure Centrum, ul. Złota 48/54

TEMAT PRZEWODNI

Udowodnij, że rozwiązanie interim management działa. Specyfika prowadzenia projektów IM w zależności od rodzaju firmy - od korporacji przez firmy rodzinne po sektor publiczny.

UCZESTNICY

Prognozowany jest udział 150 osób – przedstawicieli kadry zarządzającej – Prezesów, Członków Zarządów i Rad Nadzorczych, Dyrektorów i Właścicieli firm.

PROGRAM KONFERENCJI - PLANOWANE PRELEKCJE

8.00 9.00 Rejestracja i poranna kawa

9.00 – 9.30 Wprowadzenie. Interim management jako odpowiedź na obecne potrzeby rynku.

9.30 - 10.00 Budowanie przewagi konkurencyjnej firmy, na przykładzie ABC Data. Czy w takim procesie jest potrzebny interim i dlaczego.

10.00 – 10.40 Wprowadzanie zmian w firmach rodzinnych – czy w tego typu projektach jest miejsce na współpracę z Interim Menedżerem
10.40 – 10.55 Przerwa kawowa
10.55 – 11.55 Interim jako odpowiedź na problem sukcesji w firmach rodzinnych – debata
11.55 – 12.35 Trends in the Interim Management Market in Europe
  • Michael Reckers ,  Global Managing Director – Interim and Board Solutions, Spengler Fox
12.35 – 13.05  Między Wieżą Eiffla a Służewcem Przemysłowym - Case study projektu IM w sektorze bankowym
13.05 – 13.50 Lunch

ŚCIEŻKI TEMATYCZNE:

13.50 – 14.20
Case study projektu IM w sektorze publicznym w Wielkiej Brytanii, prezentujące wyzwania procesu przejęcia zakładu pracy z sektora publicznego przez sektor prywatny. Sugestie i wskazówki jak pozyskać projekt IM w sektorze publicznym.

Mentoring w zarządzaniu interimowym

14.20 – 14.50
Przegląd 5 lat zastosowania rozwiązania IM w dużej firmie w Polsce. Co zrobilibyśmy inaczej.   Case study projektu IM
Interim management by out. Rola Interim Manager’ów w procesach restrukturyzacji
i przekształceń własnościowych.

14.50 – 15.20
Interim Manager – zawód z przypadku czy świadomy wybór?
  • Beata Bukowska – Partner, Inwenta

Testujemy rozwiązanie IM w organizacji. Relacja w projektów testujących rozwiązanie IM w ramach projektu EFS „Interim management – nowość w zarządzaniu firmą i wiekiem”.

15.20 – 15.35 Przerwa kawowa
15.35 – 16.35  Tańcowały dwa Michały.... Czyli Prezesi kontra Interimowie. Jak ułożyć sobie współpracę,  żeby osiągnąć optymalny efekt - debata
16.35 – 16.50 Zakończenie konferencji – losowanie Opla Insignia na weekend
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE - WARSZTAT IM - 06 GRUDNIA 2013 r.

TEMATYKA WARSZTATU:

• Metodyka pracy i Narzędzia IM Wzory umów IM
  • Kalkulacja projektów IM

Prowadzący - Roman Wendt , Interim Manager, Prezes SIM

Limitowana liczba miejsc: 20.

ORGANIZATORZY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNERZY KONFERENCJI

Interim Management

PATRONAT MEDIALNY

ZAPISZ SIĘ

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.