7-8 grudnia 2017r.
Warszawa, Warsaw Spire, Pl. Europejski 2

VIII Konferencja Interim Management 2017

CO CZEKA FIRMY W POLSCE 2020?

Konferencja IM 2017 to:

 
  • Ponad 150 osób - kadry zarządzającej w jednym miejscu – efektywny networking
  • Tematy pokazane oczami praktyków biznesu
  • Case study ze zrealizowanych projektów
  • Ciekawe dyskusje i wymiana doświadczeń
  • Unikatowe, jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone rozwiązaniu interim management
 


0

uczestników – przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej

0

doskonałych mówców, ekspertów i praktyków biznesu0

minut inspirujących prelekcji i dyskusji

nieograniczony networking

PrelegenciKrzysztof Krystowski

Wiceprezes Leonardo Helicopters, Wiceprezydent Pracodawcy RP

Krzysztof Krystowski jest od wielu lat menadżerem w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się również w zagadnieniach innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zarówno podmiotami sektora państwowego, jak i prywatnego, nabyte m.in. w międzynarodowych koncernach. Pełnił także ważne funkcje w administracji publicznej i organizacjach zrzeszających przedsiębiorców. Obecnie jest Prezesem Związku Klastrów Polskich, Prezesem Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Wiceprezydentem Pracodawców RP, najstarszej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.
Krzysztof Krystowski w styczniu 2015 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego PZL- Świdnik, spółki z grupy AugustaWestland, w latach 2012-2013 był Prezesem Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. W latach 2006 – 2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio – globalnej firmie przemysłu lotniczego. Był także członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP, jak również Rady Przemysłowo – Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. W latach 2004 – 2006 był Przewodniczącym Rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym. W latach 2003 – 2006 pełnił funkcję Wiceministra w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (potem w Ministerstwie Gospodarki i Pracy). Odpowiadał wówczas za konkurencyjność i innowacyjność gospodarki, nadzór nad jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz Urzędem Patentowym RP, jak również za restrukturyzację przemysłu obronnego i lotniczego oraz offset.

Czytaj więcej

Magdalena Dziewguć

Territory Manager Google Cloud na Polskę, Czechy i Słowację

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google . Wcześniej V -ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.
Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy. Na co dzień Mama Soni i Adasia, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

Czytaj więcej

Krzysztof Obłój

Profesor zwyczajny, Kierownik Katedry Strategii Organizacji ALK

Jest wybitnym specjalistą z zakresu zarządzania strategicznego, międzynarodowego i przedsiębiorczości. Jest jednym z trzech najczęściej cytowanych na świecie polskich specjalistów z ekonomii i zarządzania. Był przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych m.in. Orlenu SA, Dwory SA, PZU SA, Agory SA, Eurobanku SA, Alior Banku SA, IMPEL SA. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej spółki inżynierskiej PROCHEM SA notowanej na GWP.
Profesor Krzysztof Obłój ma duże doświadczenie jako doradca organizacyjny. Pracował dla takich firm Gedeon Richter SA, Rockwool SA, Continental SA, Jeronimo-Martens SA, Valeo SA , Orange SA, AMBRA SA, Budimex SA, PressGlass SA, LPP SA, Sanitec SA, Beiesdorf SA, Asea Brown Boveri SA, Benckiser SA, Macro Cash and Carry, Wólczanka SA, Próchnik SA, PZU SA i wielu innych. Jego zainteresowania badawcze i doradcze, oraz problematyka wykładów i odczytów korporacyjnych, koncentrują się wokół problematyki strategii, zarządzania w skali międzynarodowej i globalnej (w tym M&A), przywództwa i kultury organizacyjnej, przedsiębiorczości, oraz problemów i paradoksów zarządzania.
Od lat wykłada w światowych, renomowanych szkołach biznesu, m.in. Sun-Yat Sen University w Chinach, University of Illinois, Yale University i Duquesne University w USA, norweskiej Bodo Graduate School of Management, francuskiej ESCP-EAP i Ecole Nationale des Pont et Chaussees, slovenskiej Bled School of Management. Był wielokrotnie wybierany najlepszym wykładowcą programów Executive MBA, oraz jest autorem ponad 130 artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych periodykach naukowych. Jego książki są wydawane w USA i Europie (m. in. Management Systems, 1993; Winning: Continuous Improvement Theory in High Performance Organizations, 1995; Emerging economies and firms in the global crisis, Palgrave Macmillan, London 2012; Passion and discipline of strategy, New York 2014). Dwie ostatnie książki wydane w Polsce: Strategia organizacji: w poszukiwaniu trwałej przewagi konkurencyjnej, 2014 oraz Pasja i dyscyplina strategii , 2010 i 2016, stały się bestsellerami na polskim rynku.

Czytaj więcej

Bogusław Kowalski

Prezes Zarządu Graal S.A.

Twórca prężnie rozwijającego się koncernu z branży FMCG. Graal istnieje na rynku od 1989 roku. Jest największym krajowym producentem konserw rybnych. Spółka zajmuje się także dystrybucją artykułów spożywczych takich jak ryby wędzone i mrożone, owoce morza, kawior oraz sałatki rybne. Graal posiada pięć zakładów produkcyjnych na terenie Polski i zatrudnia ok. 2,5 tys. osób. Spółka od 2005 roku notowana była na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2017 roku nastąpiło wykluczenie z obrotu akcji Graala na wniosek samej spółki.

Czytaj więcej

Katarzyna Królak-Wyszyńska

Prezes firmy Innovatika

Ekspert w obszarze odkrywania szans rynkowych i projektowania modeli biznesowych. Pomaga organizacjom w odkrywaniu potencjalnych obszarów do rozwoju i przekuwaniu ich na skuteczne strategie, biznesy, produkty i usługi. Koncentruje się na projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Prowadziła projekty doradcze m.in. dla takich firm jak: Bank Millennium, BRE Bank, Danone, Generali, GPW, Wolters Kluwer, Lafarge, Poczta Polska, T-Mobile, MTV, Ministerstwo Gospodarki, KPRM, UCMS, Presspublica, Top Secret, Zelmer.
Mentor startupów działających przy: Akceleratorze MIT EF w Polsce; Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości; Social Wolves; uSchool. Zasiadała w Jury: Social Wolves „Zwolnieni z teorii” - Fundacja prowadząca program akceleracji i rozwoju pomysłów społecznych; konkursu MIT Innovators Under 35 w Polsce i w Hiszpanii.
Występuje na wielu konferencjach i seminariach, prowadzi zajęcia na SGH, na studiach MBA oraz pisze branżowe publikacje.
Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, którą ukończyła w najbardziej gorącym okresie przekształceń gospodarczych w Polsce.

Czytaj więcej

Piotr Surmacki

Prezes Zarządu notowanej na GPW spółki Fachowcy.pl Ventures S.A.

Przedsiębiorca działający na rynku nowych technologii od 2002 roku. Wcześniej pracował dla T-Mobile (Era GSM), Hewlett-Packard (HP) oraz Accenture (Andersen Consulting). Wyróżniony przez Polską Akademię Nauk za urządzenie FreeHotSpot jako innowacja roku 2013. W roku 2008 założył spółkę technologiczną WAY2TRAFFIC, która zbudowała system do zarządzania kampaniami reklamowymi w Internecie, z którego korzystali najwięksi reklamodawcy w Polsce. Obecnie prezes zarządu notowanej na GPW spółki Fachowcy.pl Ventures S.A., która w ramach przystępnej opłaty abonamentowej, dostarcza kompleksowy pakiet usług dla małych i średnich firm w zakresie pozyskania zleceń i nowych klientów z Internetu.

Czytaj więcej

Danuta Czajka

EY, Transaction Advisory ServicesEkspert w zarządzaniu, M&A, finansach i rachunkowości zarządczej, tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju dla dużych grup kapitałowych, w tym firm rodzinnych i z kapitałem polskim. W latach 2009 – 2016, jako Wice Prezes ds. Rozwoju i Członek Zarządu Grupy Impel S.A. zapewniła Grupie stabilny wzrost poprzez akwizycje ponad 10 spółek oraz rozwój nowych obszarów biznesowych. Od czerwca do października 2017 Członek Rady Nadzorczej Impel S.A. W latach 2007 – 2009 współtworzyła strategię wejścia na polski rynek dla Pirelli Facility Management (Doradca Zarządu) oraz Coldwell Banker (członek zarządu). Będąc Dyrektorem Inwestycyjnym w funduszu Innova Capital odpowiedzialna była za przeprowadzanie transakcji inwestycyjnych w branżach: usługi dla biznesu, IT, telecom, motoryzacyjnej i w mediach w Polsce i CEE. Z ramienia funduszu zasiadała też w Radach Nadzorczych kilku spółek.
Danuta Czajka przeprowadziła ponad 20 transakcji inwestycyjnych – nabycia spółek, udziałów, akcji, procesów dezinwestycji wykupu udziałowców mniejszościowych oraz łączenia podmiotów. Odpowiadała za pionierską na GPW operację podziału akcji. Nadzorowała sprawozdawczość finansowo – zarządczą Grupy Impel (ok 2.0 mld zł przychodów ze sprzedaży, kilkadziesiąt spółek i kilkanaście linii produktowych).
Danuta Czajka ukończyła Advanced Management Program w Szkole Biznesu IESE w Barcelonie. Jest też absolwentką programu Executive MBA organizowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej we współpracy ze Szkołą Biznesu w Londynie, HEC w Paryżu oraz Szkołą Biznesu w Bergen. Interesuje się psychologią biznesu. Lubi podróże.

Czytaj więcej

Roman Wendt

Interim Manager

Prezes Stowarzyszenia Interim Managers SIM

Praktyk skutecznego zarządzania zmiana. Karierę rozpoczynał w firmie specjalizującej się w handlu międzynarodowym. Następnie w randze Prezesa zarządu tworzył od podstaw ogólnopolska firmę usługowa b2b, która stała się liderem w swojej branży. Posiada portfolio 18 zakończonych sukcesem projektów biznesowych, które zrealizował w Polsce i w krajach Europy Centralnej. Największe z nich dotyczyły reorganizacji usługi transportowej operatorów logistycznych tego samego koncernu w trzech krajach Europy Centralnej oraz reorganizacji systemu zarządzania w cementowni zatrudniającej ponad 800 pracowników. Jeden z etapów kariery obejmował prace w ogólnopolskiej firmie konsultingowo-wdrożeniowej, w której zajmował się podnoszeniem efektywności produkcji. Wykłada w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jest jednym z założycieli i Prezesem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).

Czytaj więcej

Magdalena Chudzikiewicz

Członek Zarządu Polska Press Grupy

Ekspert z zakresu komunikacji, nowych mediów oraz technologii w biznesie

Z Polska Press Grupą, jedną z największych grup medialnych w Polsce, związana jest od 2005 roku. Karierę rozpoczynała w obszarze komunikacji i marketingu Grupy. Obecnie na stanowisku członka Zarządu odpowiada za IT, produkty i spółki internetowe, technologię i marketing w całej grupie kapitałowej. Nadzoruje wdrożenie strategicznych projektów, jak strategie sprzedaży kontentu, pozyskiwania nowych źródeł przychodów.
Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego i Programu Studiów Europejskich SGH SciencesPo.

Czytaj więcej

Sergiusz Sawin

Entrepreneur and business innovation expert

Co-founder & VP of The Heart

Deep background in innovation steps from his extensive experience working for Kraft Foods and then 12 years of innovation consulting practices within Innovatika Group. During his career at Innovatika he has acted as innovation consultant for clients including 3M, Polish Telecom, Citibank, Danone, Akzo Nobel, Mars, T-Mobile, USP advising on the development of innovation strategies, improvement of NPD processes and the introduction of breakthrough products. Experienced trainer and facilitator. He has run workshop sessions in Europe, USA, Middle East, Russia and South-East Asia for groups of as many as 300 people.

Czytaj więcej

Monika Nachyła

Partner

Abris Capital Partners

Monika Nachyła jest Partnerem w firmie Abris, z 24-letnim międzynarodowym doświadczeniem managerskim w zakresie finansów, private equity, bankowości, relacji inwestorskich, zarządzania, strategii i rozwoju. Jest członkiem Komitetu Zarządzającego Abris. Do jej obowiązków należą między innymi działania związane z Investor Relations, Public Relations, ESG oraz nadzór nad spółkami portfelowymi.
Przed dołączeniem do Abris, Monika Nachyła pełniła funkcje niezależnego członka rad nadzorczych (BGŻ BNP Paribas, Allianz Polska, Euler Hermes Polska, Mykogen, Graal), koncentrując się na monitorowaniu kluczowych parametrów efektywnści, budowaniu wartości dla akcjonariusza, komitetach audytu i coaching’u członków zarządu.
Poprzednie doświadczenie w zakresie private equity zdobyła w Innova Capital, nadzorując zarówno spółki portfelowe, jak i operacje funduszy oraz Enterprise Investors, z odpowiedzialnością za relacje inwestorskie. Wcześniej zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w firmie farmaceutycznej Sanofi-Synthélabo oraz jako starszy audytor w Salustro Reydel (Francja) i Arthur Andersen (Polska).
Monika posiada tytuł magistra Szkoły Głównej Handlowej i dyplomy studiów podyplomowych w zakresie psychologii społecznej i rolnictwa. Wcześniej była przewodniczącą Komitetu Ładu Korporacyjnego i obecnie jest członkiem Komitetu Audytu Polskiego Towarzystwa Aktywów Prywatnych.

Czytaj więcej

Paweł Dudek

Członek Zarządu EDC, Expert Direct Communication Sp. a o.o.


Ekspert w zakresie rozwoju biznesu i zarządzania zmianą w organizacjach. Od 2016 członek zarządu EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o., największej w regionie Europy Środkowej firmy zapewniającej pełną obsługę mailingów transakcyjnych, promocyjnych oraz komunikacji multikanałowej. W latach 2013 – 2014 pełnił funkcję Prezesa Zarządu WARS S.A., przygotowując spółkę do świadczenia usług w pociągach klasy EIP Premium „Pendolino”. W latach 2008-2011 był General Managerem odpowiedzialnym za wprowadzenie na rynek w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji brytyjskiej kancelarii prawnej Bird & Bird, wg. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” w 2015 roku – 10 wśród 200 największych firm prawniczych w Polsce.
Karierę zawodową zaczynał w Norwich Union, gdzie pełnił szereg funkcji – między innymi sekretarza Rady Nadzorczej. W latach 2002 – 2005 pracował dla Medicover, gdzie odpowiadał za rozwój nowych produktów w regionie Europy Centralnej. W latach 2005 – 2008 współpracował z Canadian International Management Institute (wydawcą polskiej edycji magazynu „Harvard Business Review”), gdzie zajmował się rozwijaniem linii szkoleń menedżerskich.
W swojej karierze zawodowej doradzał również zarządom spółek z branży telekomunikacyjnej, obronnej oraz usług profesjonalnych. Aktywnie uczestniczył w rozwoju relacji handlowych między Polską a USA w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
W latach 2005-2013 był pełnomocnikiem zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Programu Warsaw Illinois Executive MBA.
Ukończył filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Absolwent „Leadership Development Program” realizowanego przez Harvard Business School w Bostonie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj więcej

Tomasz Budziak

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

Współzałożyciel i Partner Zarządzający firmy KBA polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (światowe Top 10). Od 1990 roku doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin przedsiębiorców. Posiadacz międzynarodowego Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych oraz Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.
Przewodniczący i członek rad nadzorczych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową. Interdyscyplinarne doświadczenie w zakresie księgowości, doradztwa biznesowego, wycen, rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz podatków umożliwia zastosowanie praktycznego podejścia do zagadnień przedsiębiorczości rodzinnej.
Uhonorowany w 2012 przez Dziennik Gazetę Prawna i Narodowy Bank Polski nagrodą ECONOMICUS w 2012, przyznaną za najlepszy poradnik ekonomiczny, bestseller "Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne".

Czytaj więcej

Monika Buchajska - Wróbel

Partner Zarządzający w firmie Inwenta Sp. z o. o., Wiceprezes Stowarzyszenia Interim Managers (SIM)

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Współzałożycielka firmy doradztwa personalnego Inwenta, gdzie od 2004 roku pełni funkcję Partnera Zarządzającego.
Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), którego w latach 2010-2012 była pierwszym Prezesem, obecnie na stanowisku Wiceprezesa. Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie w rekrutacji i doborze managerów czasowych (interim managerów) do konkretnych projektów.

Czytaj więcej

Julita Dąbrowska

Ekspert budowania marek, CEO Kalitero, członek SIM

Pomaga firmom budować marki produktów, marki korporacyjne oraz marki organizacji jako pracodawcy. Skupia się na diagnozowaniu organizacji, opracowywaniu strategii marki i ewaluacji podjętych działań. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w marketingu, Public Relations, komunikacji wewnętrznej i employer brandingu. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH, studiów podyplomowych - Zarządzanie Ludźmi w Firmie na ALK, Psychologia Społeczna w Zarządzaniu Rozwojem Organizacji w SWPS, obecnie doktorantka zarządzania w ALK.

Czytaj więcej

Mateusz Sagan

Executive Interim Manager / Strateg i Wizjoner / CEO

Absolwent University of Central Lancashire w Preston, UK (MBA) Doświadczony Lider i Menedżer Zarządzający, specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, w zarządzaniu sprzedażą, budowaniu organizacji w różnych krajach i kulturach oraz we wdrażaniu zmian ukierunkowanych na poprawę wyniku i zmian w pracy zespołów. Sędzia Polish National Sales Awards (PNSA), Członek BCC. Prelegent konferencji TEDx, aktywnie tworzy środowisko i metodykę Interim Management w Polsce będąc członkiem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Członek Rady Dyrektorów SIM oraz lider Lubelskiego Koła SIM
Kilkanaście lat pracy na stanowiskach Dyrektora Sprzedaży Międzynarodowej, Country Managera w różnych krajach w spółkach grupy Esselte Leitz, kilka lat działalności jako Prezes Zarządu szwajcarskiej spółki giełdowej Biella-Neher Holding AG i jej oddziału w Polsce. Oba koncerny to liderzy w branży PBS (Papier-Biuro-Szkoła), Esselte zarządzane przez fundusz typu private equity J.W.Childs (Boston, MA, USA). Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Iron Mountain (NYSE: IRM) w Polsce odpowiedzialny za wdrażanie zmian w organizacji sprzedaży segmentu BPO, w tym procesy integracji po M&A lokalnej konkurencji. Rozwijał nowe rynki exportowe (kraje EU, Ukraina, Rosja), uruchomiał przedstawicielstwa w Niemczech, w Holandii, w Austrii. Odpowiedzialny za otwarcie, zbudowanie od podstaw i zarządzanie oddziałem na Ukrainie dla Esselte Group. Mieszkał i pracował w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i w Szwajcarii. Od ponad 4 lat Interim Manager w firmach rodzinnych, start-upach, koncernach międzynarodowych. Obecnie wspiera m.in. kilka wybranych młodych spółek biotechnologicznych w zakresie wizji, strategii biznesowej, komercjalizacji oraz pozyskiwania kapitału na dalszy rozwój. Wspiera również lubelskie środowisko inwestycyjne i venture capital oraz współtworzy wizję transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesowym. Prowadzi projekty wsparcia biznesowego na Ukrainie w ramach programu Polska Pomoc finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Specjalizuje się w: budowie modeli komercjalizacji start-upów biotechnologicznych, w Zarządzaniu Strategicznym, Restrukturyzacji, Zarządzaniu Zmianą, Zarządzaniu Sprzedażą, Controllingu i Zarządzaniu Finansowym Pracował m.in dla: Iron Mountain Inc., Biella-Neher Holding AG, Esselte Leitz, Resta SA, Prowadził Projekty Interim dla: SDS Optic Sp. z o.o., Medical Inventi S.A., Biotarget Sp. z o.o., Biolive Innovation Sp. z o.o., Deltim X-Lander, AJGroup Sp. z o.o., Biurfol Sp. z o.o., Oknostyl Sp. J., 4Results, Groupe SEB, Black Red White S.A., Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Czytaj więcej

Rafał Olesiński

Adwokat, Partner Zarządzający w Olesiński & Wspólnicy

Od ponad piętnastu lat łączy specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa i podatków, najpierw zdobywając doświadczenie w międzynarodowych renomowanych firmach doradczych, pełniąc funkcje managerskie, a następnie rozwijając własną działalność. Od 2005 roku buduje i zarządza zespołem prawników i doradców podatkowych, a dzięki organicznemu wzrostowi i rozwojowi, zarządza liczącą ponad sto osób, nowoczesną prawno-podatkową firmą doradczą, z siedzibami w czterech polskich miastach. Jako doradca strategiczny bierze udział w negocjacjach, w tym na poziomie międzynarodowym, reprezentuje przedsiębiorców w rozmowach z Rządem RP, współtworzy i wdraża koncepcje rozwoju, restrukturyzacji, bierze udział w transakcjach M&A, obsłudze inwestycji międzynarodowych m.in. największych koncernów motoryzacyjnych, jest ekspertem rad nadzorczych, zarządów Spółek, w tym spółek publicznych, specjalizując się w sprawach podatkowych (w tym także z organami podatkowymi) i pomocy publicznej.
Poza działalnością w Olesiński & Wspólnicy, posiada udziały m.in. w spółkach: Saurus Grow Sp. z o.o. oraz Gałka Olesiński Business Support Sp. z o.o. Był członkiem rad nadzorczych SI-Consulting SA (2008 – 2014), Fagerdala Automotive AG (2012). Obecnie jest członkiem rad nadzorczych Izoblok SA oraz Izoblok GmbH.

Czytaj więcej

Beata Bukowska

Partner Zarządzający w firmie Inwenta Sp. z o. o. Prezes Search Net International

Współzałożyciel Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), coach ICC oraz coach LMI. Od 1999 roku związana jest z branżą doradztwa personalnego. Swoje doświadczenia w tym obszarze budowała pracując zarówno w firmach polskich i zagranicznych. Dzięki pracy w TMP World Wide miała okazje poznać i zastosować najnowocześniejszą wiedzę i praktykę z zakresu HR. W 2004 roku została współzałożycielem firmy doradztwa personalnego Inwenta, w której pełni rolę Partnera Zarządzającego. Beata posiada praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania oraz z obszaru HR. Przygotowuje i prowadzi projekty diagnozy i oceny potencjału pracowników i kandydatów do pracy metodą Assessment i Development Centre. Angażuje się w projekty ocen pracowniczych, oceny 360°, prowadzi szkolenia i warsztaty metodą coachingową dla kadr kierowniczych. Beata posiada bogate doświadczenia w realizacji projektów rekrutacyjnych dla wielu firm polskich i międzynarodowych. Od 2007 roku realizuje coachingi metodą ICC, a w 2009 roku poznała metodykę pracy LMI. Na co dzień zarządza kilkunastoosobowym zespołem konsultantów. Od 2004 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiego rynku rekrutacyjnego w obszarze interim management.
Od maja 2017 r. Prezes SNI, sieci zrzeszającej międzynarodowe firmy Executive Search.

Czytaj więcej

Magdalena Jankowska

HR Director, North East Europe O-I

Ekspert w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi z doświadczeniem w pracy w dużych firmach i międzynarodowych środowiskach. Posiadam wysokie kompetencje w zakresie zarządzania zmianą i zarządzania projektami. Posiadam umiejętność budowania dobrych relacji, skutecznej komunikacji, ale przede wszystkim efektywnego zarządzania Zespołami. Wspieram firmę w dążeniu do osiągania wysokich zysków i osiągania zakładanych celów, poprzez budowanie zaangażowania, motywację i codzienne wspieranie pracowników/liderów firmy. Zapewniam integrację procesów HR z życiem biznesu oraz wspieram realizację strategii i misji firmy. Dotychczasowe osiągnięcia potwierdzają umiejętność budowania strategii HR oraz definiowania skutecznych procesów HR, pozwalających na prowadzenie organizacji skupionej na kliencie i jego potrzebach. Specjalizuję się szczególnie w zarządzaniu zmianą, w start-up’ach oraz w kierowaniu organizacjami po fuzjach. Moje doświadczenie zawodowe potwierdza szczególną skuteczność w zakresie przekształcania organizacji nisko wydajnych/borykających się z problemami w organizacje wysokowydajne, oparte na skutecznych i zmotywowanych jednostkach.

Czytaj więcej

Stanisław Wojnicki

Interim Manager, Członek SIM

Prowadzi firmę doradczą SW Mentoring (www.swmentoring.pl) działającą w obszarze zarządzania kadrami i organizacją. Posiada 25 lat doświadczenia menedżerskiego w firmach FMCG i w sektorze finansowym. Interim Manager w obszarze HR. Jako konsultant pomaga w opracowywaniu i wdrażaniu nowych procesów i struktur organizacyjnych w firmach, realizuje projekty dotyczące innowacyjnego myślenia i zarządzania współpracą pokoleń. Autor książki „ Różne pokolenia, jedna organizacja”, omawiającej różne aspekty zarządzania współpracą pokoleń w firmie.
Wybrane projekty w latach 2014-2017:
- zarzadzanie interimowe HR w centrum usług wspólnych BSC O-I w Poznaniu (VII – XII 2017)
- zarządzanie interimowe HR w grupie Allianz Polska (X.2015 – III.2016)
- opracowanie i wdrożenie programu zarządzania wiekiem 50+ w firmie Henkel Polska, (II.2014 –VI.2014 oraz IX.2015- XI.2015)
- realizacja programu warsztatów dla kluczowej kadry menedżerskiej firmy Platforma NC+ (X.2014 – III.2015), zmierzających do opracowania i wdrożenia nowej strategii biznesowej;
Kluczowe doświadczenia sprzed 2014 roku:
- dyrektor zarządzający HR Citibanku Polska (po połączeniu: Banku Handlowego);
- dyrektor regionalny HR (9 krajów) w Citigroup w latach 2004-2008;
- dyrektor zarządzajacy HR w grupie KBC Polska ( grupa Warta i grupa Kredyt Banku);

Czytaj więcej

Mateusz Borkiewicz

Adwokat, senior consultant w Olesiński & Wspólnicy

Członek zespołu prawa mediów elektronicznych obsługującego w szczególności liderów runku e-commerce. Doradza w obszarach związanych z ochroną danych osobowych zwłaszcza w kontekście świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym cloud computingu. Przeprowadził szereg audytów z zakresu przetwarzania danych osobowych przez podmioty gospodarcze. Prelegent, autor publikacji w mediach branżowych. Współautor książki „Ochrona danych osobowych w dziale IT” (wydawnictwo Presscom Sp. z o.o., 2017).

Czytaj więcej

Elżbieta Mądra

Shadow Interim Manager, Członek Zarządu SIM

Inicjatorka Koła Shadow Managerów, pomysłodawczyni i współautorka podręcznika Shadow Managera. Doradca w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów, licencjonowany trener LMI programu podnoszenia efektywności własnej. Pracuje w obszarach rozwoju kompetencji, zarządzania strategicznego, szkoleń z zarządzania zmianą, poprawy efektywności operacyjnej. Doświadczony Senior Interim Manager, Shadow Manager. Prowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne. W procesach doradczych zajmuje się definiowaniem zadań i monitoringu ich wykonania. Przez ponad 15 lat pracowała dla renomowanych producentów sprzętu medycznego (Bayer, Roche) zajmując różne stanowiska w sprzedaży i marketingu. Wprowadziła na rynek renomowaną firmę medyczną Radiometer, budując od podstaw struktury, zespół, strategię sprzedaży. Zna bardzo dobrze specyfikę firm działających w obszarach B2B. Absolwentka Studium Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studiów Podyplomowych Psychologia Zachowań Rynkowych na Uniwersytecie Warszawskim. Licencjonowany trener w programie Leadership Management International.

Czytaj więcej

Karolina Niesiobędzka-Rogatko

Interim Manager, Członek Rady Dyrektorów SIM

Interim Manager ze specjalizacją w procesach back office, wspieraniu sprzedaży oraz zarządzaniu ryzykiem operacyjnym. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach branży finansowej; pracowała dla Nationale- Nederlanden (dawniej ING Życie), Banku BGŻ, BZ WBK oraz dla spółek grupy Raiffeisen. Oprócz tego realizowała mniejsze projekty i szkolenia. Jej główne osiągnięcia dotyczą wdrażania nowych kanałów dystrybucji, organizacji i zarządzania back-office dla sprzedaży. W ostatnich kilku latach zdobyła także ciekawe doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykiem operacyjnym i przeciwdziałania nadużyciom. Członek Stowarzyszenia Interim Managers od 2011r.
Wybrane projekty:
- Wdrożenie zarządzanie jakością sprzedaży: wdrożenie wszystkich procesów operacyjnych związanych z zarządzaniem jakością sprzedaży, zapobieganiem wyłudzeniom prowizji oraz misselingowi; wdrożenie programów edukacyjnych dedykowanych poszczególnym kanałom sprzedaży; projekt dostarczył następujące rezultaty: (1) ograniczenie poziomu ryzyka potwierdzone niezależną oceną, (2) wzrost udziału nowych klientów w sprzedaży, (3) uzupełnienie luk w procesach operacyjnych.
- Opracowanie i wdrożenie mechanizmów świadomego właścicielstwa i zarządzania procesowego w obszarze zarządzania ryzykiem: program obejmował przegląd aktualnej sytuacji, opracowanie rozwiązania, dostosowanie projektu do sytuacji zw. ze sprzedażą i fuzją banku, operacyjne zarządzanie wachlarzem projektów; zakres obszarów: m.in. operacje bankowe, bezpieczeństwo (operacyjne, dostawców i systemów), zarządzanie ryzykiem operacyjnym oraz wdrożenie systemu anti-fraud.
- Reorganizacja sprzedaży: przegląd struktur sprzedaży multikanałowej oraz wsparcia sprzedaży; opracowanie docelowej struktury organizacyjnej i głównych procesów w celu zapewnienia optymalnych warunków do realizacji celów sprzedażowych; obszary wchodzące w skład projektu: sprzedaż, planowanie, raportowanie, operacyjne procesy sprzedaży, rozliczenia, komunikacja, szkolenia, administracja.
- Reorganizacja procesów Sprzedaży Mobilnej: uzyskanie oszczędności w kosztach operacyjnych rzędu 1,5 mln rocznie, redukcja zatrudnienia o 25FTE, restrukturyzacja zrealizowana w sposób niezauważalny dla sił sprzedaży (stałe wyniki sprzedaży). Absolwentka Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie, magister nauk ekonomicznych oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Certyfikowany Black Belt Six Sigma. Ukończyła liczne programy i kursy, w tym z zakresu przywództwa oraz umiejętności trenerskich

Czytaj więcej

Magdalena Stanilewicz

Dyrektor Departamentu Prawnego PFR S.A.

Radca Prawny doświadczony w kwestiach nadzoru właścicielskiego i pracy z Radami Nadzorczymi.
Od 17 lat związana ze spółkami akcyjnymi, w tym spółkami notowanymi na GPW, gdzie prowadzi obsługę prawną z naciskiem na doradztwo przy projektach inwestycyjnych w zakresie przejmowania spółek, czy konsolidacji kapitału. Przeprowadziła szereg transakcji kupna i sprzedaży papierów wartościowych zarówno na rynku publicznym jak i prywatnym.
Wcześniej pracowała w spółkach giełdowych oraz inwestycyjnej, w których m.in. prowadziła obsługę walnych zgromadzeń spółek publicznych, reprezentowała akcjonariuszy na Walnym Zgromadzeniu, a także prowadziła obsługę rad nadzorczych.

Czytaj więcej

Rozalia Nowicka

Menedżer Inwestycyjny, PFR Ventures

Rozalia zdobywała doświadczenie przy transakcjach przeprowadzonych podczas pracy w funduszu Private Equity Forevest Capital (wcześniej PineBridge Investement) oraz w firmie doradczej EY.

Czytaj więcej

Angelina Sarota

doktor nauk prawnych, radca prawny

absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Advanced Management Program IESE Business School of Navarra. Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A. i członek Zarządu Fundacji Kolegium Europejskie, do 2014 roku wieloletni dyrektor Departamentu Prawnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie do 2016 roku Wiceprezes Zarządu PGE EJ1, spółki z grupy PGE odpowiedzialnej za projekt przygotowania i budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Czytaj więcej

Grzegorz Sobiecki

Prezes Zarządu SKF Poznań, Członek Zarządu SIM

Pro bono
Członek Zarządu Stowarzyszenia Interim Managers
Członek Kapituły Sędziowskiej PNSA (Polish National Sales Award)
Ekspert w przywracaniu ekonomicznej i kulturowej równowagi w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w kilku kierunkach.
Kierunek komercyjny- budowania wzrostu firmy wg. metodyki Błękitnego Oceanu, Łączenie firm- due diligence oraz integracji w procesie M&A.
Kierunek produkcyjny- zajmuje się obszarem poprawy efektywności według metodyki Lean Manufacturing, zarządzaniem jakością według metodyki GMP oraz restrukturyzacją.
Kierunek organizacyjny- produktem gwarantowanym jego projektów jest jednocześnie efektywność operacyjna oraz efektywność organizacyjna.
Swoje umiejętności nabył poprzez 33 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach Prezesa, Wiceprezesa, Managera, Interim Managera w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą, w firmach korporacyjnych, dążących do korporacji, w firmach rodzinnych. Szesnaście lat w produkcji. Osiem lat w Zarządaniu generalnym. Dziewięć lat Interim manager.

Czytaj więcej

Andrzej Bondyra

20 letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw

Doświadczony dyrektor zarządzający przedsiębiorstwami w Polsce i za granicą (Ukraina, Węgry i Rumunia).
Branże: Farmaceutyczna, FMCG, Horeca, Opakowania, Produkcja, Instytucje finansowe
Kompetencje w kierunku planowania strategicznego, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi (500 osób) oraz finansami przedsiębiorstwa.
Kompleksowa wiedza w zakresie prowadzenia:
-głębokich restrukturyzacji,
-fuzji i przejęć,
-kierowania pracą zarządu,
-budowania relacji inwestorskich.

Czytaj więcej

Jacek Dudkiewicz

Prezes Zarządu Rhenus Data Office i członek rady nadzorczej spółki giełdowej Polmed

Absolwent MBA w szkole ESCP Europe. Kieruje te z Centrum Robotów w Warszawie, w którym software roboty w modelu As a Service wspierają procesy back-office.

Czytaj więcej

Program 

WYZWANIA SPOŁECZNE, GOSPODARCZE, TECHNOLOGICZNE I PRAWNE STOJĄCE PRZED FIRMAMI DZIAŁAJĄCYMI W POLSCE
Prowadzenie Konferencji: Paweł Dudek


Sergiusz Sawin – Co-founder & VP of The Heart
Roman Wendt – Prezes SIM
Monika Buchajska-Wróbel – Wiceprezes SIM

Prof. Krzysztof Obłój – kierownik Katedry Strategii w Akademii Leona Koźmińskiego

Magdalena Dziewguć – Head of Google for Work (Polskę, Czechy i Słowację)

Julita Dąbrowska – Ekspert budowania marek, CEO Kalitero, Członek SIM

Prowadzenie: Danuta Czajka – EY, Transaction Advisory Services
Uczestnicy dyskusji:
Prof. Krzysztof Obłój – Kierownik Katedry Strategii Organizacji w ALK
Tomasz Budziak – Wiceprezes IFR
Magdalena Chudzikiewicz – Członek Zarządu Polska Press
Katarzyna Królak-Wyszyńska – Prezes firmy Innovatika

Prowadząca: Monika Nachyła – Partner, Abris Capital Partners
Uczestnicy dyskusji:
Magdalena Stanilewicz – Dyrektor Departamentu Prawnego PFR S.A.
Bogusław Kowalski – Prezes Zarządu Graal S.A.
Angelina Sarota – Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN Orlen
Tomasz Budziak – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

Rafał Olesiński – Adwokat, Partner Zarządzający w Olesiński & Wspólnicy

Grzegorz Sobiecki – Prezes Zarządu SKF Poznań, Członek Zarządu SIM

Cena biletuCena regularna *
590 / dzień
990 / 2 dni


Promocja
Cena first minute *
350 / dzień
590 / 2 dni
  • Przy dokonaniu płatności
    do dnia 13.11.2017 r.

Zobacz film z poprzednich edycjiPartner strategiczny
Patronat Honorowy
Partnerzy
Partner KomunikacyjnyKontakt

Informacje organizacyjne (bilety/płatności)
Aneta Pierowicz
kontakt@stowarzyszenieim.org
22 502 34 70
 604 103 779

Biuro prasowe
Urszula Dziewit-Gontowska
u.dziewit@stowarzyszenieim.org
694 495 885