preloader
Strona główna > Spotkanie europejskiej sieci interim management INIMA

Spotkanie europejskiej sieci interim management INIMA

5.03.2024

004-_FXT6774

W dniach 23-24 lutego odbyło się pierwsze spotkanie na żywo przedstawicieli stowarzyszeń interim management 10 krajów The International Network of Interim Manager Associations INIMA (przedstawiciel Liechtensteinu/doliny Renu nie dojechał, zablokowany zaspami na przełęczy Brenner). Dotąd przez 4 lata spotykaliśmy się na Zoomie. Rozmawialiśmy o różnych aspektach interim management w Europie: relatywnie niskim udziale kobiet (Polska ma najwyższy: 30%), badaniu rynku interim management które wspólnie prowadzimy od 4 lat, wartości certyfikacji i perspektywach stworzenia jednego standardu dla wszystkich (dziś formalne programy mają tylko Polska i Francja, ale kilka innych stowarzyszeń jest zainteresowanych), wpływie wojny na sytuację gospodarczą i pracę IM’ów, a także o perspektywach pracy transgranicznej- dziś już istniejącej na dużą skalę wśród państw niemieckojęzycznych (Niemcy, Szwajcaria, Austria, ale możliwej także w szerszym wymiar. Mówiliśmy też o roli tzw. providerów, czyli firm rekrutujących IM’ów – co w Polsce jest na razie na wczesnym etapie, lecz w Wielkiej Brytanii i Niemczech jest rozwinięte na dużą skalę. Oczywiście była też mowa o nadchodzącej 13 Konferencji Stowarzyszenie Interim Managers SIM , na której spodziewamy się licznych gości z kilku krajów europejskich. W sobotę spotkaliśmy się z włoskimi interim managerami z okazji walnego zgromadzenia włoskiego stowarzyszenia Leading Network – Associazione Italiana Temporary Manager. Współpraca będzie kontynuowana.

newsletter-zdjecie

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami, ciekawostkami i ekskluzywnymi ofertami? Nie przegap żadnej ważnej informacji! Zapisz się
do naszego newslettera i otrzymuj regularnie aktualizacje bezpośrednio
do swojej skrzynki e-mail.